Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

tarafından
73
Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Bedelli Askerlik Kaç Para?

Bedelli Askerlik Süresi Ne Kadar?

Bedelli askerlik ara ara ülkemiz gündemini meşgul eden konulardan bir tanesi oluyor. En son 2014 yılında uygulanan bedelli askerlik ile pek çok genç para karşılığı bedelli askerlik yapmıştı. Ancak bedelli askerlik kavramı da son yıllarda anlamını yitirdi. Eskiden belli bir para verip 1 ay boyunca yapılan askerliğe bu isim takılırken günümüzde ise para ödendikten sonra hiçbir şekilde askerlik yapılmıyor. Bunun için bu durum tam karşılığı olarak askerlik yapmamak için ödenen para ifadesi daha doğru bir ifade olacaktır.

Bedelli Askerlik Ne Zaman?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak?

Her seçim öncesi ortaya çıkan bedelli askerlik tartışmaları 24 Haziran seçimleri öncesi yine gündeme geldi. Ancak bu konudaki beklentiler Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konunun seçim sonrası değerlendirileceği açıklamalarıyla yerini durgunluğa bıraktı. 1987 yılından beri toplamda 5 defa çıkarılan bedelli askerlik sayesinde 400 bin kişi bu uygulamadan faydalandı. Son iki bedelli askerlik uygulamasında ise döviz yerine ödemeler TL olarak alındı. 2014 yılındaki bedelli askerlik uygulamasında 27 yaşından büyük olan kişilerden kişi başı 18 bin TL alındı. 1987, 1992, 1999, 2011 ve 2014 yılındaki uygulamalarla şu ana kadar 5 defa bedelli askerlik uygulaması yapıldı.

Bir önceki yazımız olan Piramitlerin Sırrı Çözüldü başlıklı makalemizde Mısır Piramitleri, Piramit çeşitleri ve piramit denince akla gelenler hakkında bilgiler verilmektedir.