Bağkurlulara müjde! Prim borcu kredisini hemen kullan ..

tarafından
107
Bağkurlulara müjde! Prim borcu kredisini hemen kullan ..

Ziraat Bankası Ürün Yönetimi ve Nakit Grup yönetim başkanı Turgut Gülcihan, emeklilik hakkını kazanmış ama Bağkur prim borcu yüzünden emekli olamayan Bağkur’lulara kredi seçeneğinin Ziraat Bankası tarafından yarın başlayacağı bildirildi.

Bağkurlu hizmetli olan ve bu hizmetler önemi alındığında bağkur borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı tarafına bağlanacak olan çiftçi ve esnafın biriken bağkur sigorta prim borcunu ödeyebilmesi için uygun yapılandırmayla Ziraat bankası kredi imkanı sunacaklarını, kredi başvurularının ise 02.03.2018 tarihinde başlayacağını duyurdu.

Ürün Yönetimi ve Nakit yönetim başkanı Turgut Gülcihan, emeklilik hakkını kazanmış ama prim borcu bulunan Bağkur’lulara Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası ortak iş birliği protokolünde yapılacak olan kredi fırsatına ilişkin incelemelerde bulundu.

İki kurum arasında yapılan anlaşma da 2011 ve 2016 yıllarında yapılan anlaşmalar da olduğu gibi Bağkur borcu sebebi ile emekli olamayan yurttaşlarımız borçlarını Ziraat Bankası kredisi ile ödeyip emekli olabileceklerini söyleyen Turgut Gülcihan, Bağkur hizmeti olan bu yapılanma esnaf ve çiftçilerin prim borcunu ödemesi durumunda yaşlılık aylığı bağlanacak çiftçilerin ve esnafın birikmiş sigorta prim borçlarını bu sayede ödeyebilecekleri açıklanmıştır.

Bağkur borcunu merak edenler için:

Bağkur borcunu sorgulamak için tıklayınız..

ÇIKAN EKRANDA 5 SANİYE BEKLEYİP SAĞ ÜSTTEN DEVAM ET DEMENİZ YETERLİ.

Bir önceki yazımız olan Turkcell'den Avea'ya TL Nasıl Gönderilir? başlıklı makalemizde avea, avea turkcell tl transfer ve tl transfer hakkında bilgiler verilmektedir.