Araçlara Alkolmetre Kiti

tarafından
79
Araçlara Alkolmetre Kiti

Araçlara Alkolmetre Kiti

Alkolmetre Kiti Zorunlu Oluyor

Trafik Kazalarını En Aza İndirmek için Alkolmetre Kiti

Ülkemiz trafik kazalarından her yıl binlerce insanını kaybeden bir ülke. Bu sebepten dolayı trafikle ilgili çalışmalar sürekli olarak yapılmaya devam ediliyor. Ancak şu ana kadar yapılan hiçbir çalışmanın ve yürürlüğe giren hiçbir kanun bu konu yararlı olmuşa benzemiyor. Mecliste en son görüşülen raporda tüm araçlara alkolmetre kiti adında bir cihazın takılması gündeme geldi.

Alkolmetre Kiti şu anda Amerika’da aktif olarak kullanılmakta. Ancak her araçta değil. Amerika’da Alkolmetre Kiti’nin bir araca takılabilmesi için araç sahibinin sicilinde geçmişte alkolle ilgili bir trafik cezası almış olması gerekmekte. Oysaki ülkemizde bu durum yürürlüğe girerse bu cihazın tüm araçlara takılması zorunlu bir hale gelecek.

Araçlara Alkolmetre Kiti

Araçlara Alkolmetre Kiti

Alkometre Kiti şoför olarak araca binip çalıştırmadan önce aynı polislerin bir cihaza üflettikleri gibi nefesinizi bu cihaza üflemenizle çalışıyor. Eğer cihaz vücudunuzda alkol algılarsa bunun sonucunda farklı şekillerde davranabiliyor. İstenirse anında aracın plakasını ve sürücüsünün alkollü olduğunu merkeze bildiriyor ya da istediği taktirde araç çalışmıyor. Ancak her halükârda alkollü iseniz aracınızı kullanamıyorsunuz. İlerleyen günlerde bunun gerçekleşip gerçeklemediğini göreceğiz. Tabi eğer alkollüyseniz yine bir taksi çağırabilirsiniz. UBER’in hizmetleri birkaç zamandır oldukça iyi. UBER ile ilgili yazdığım yazıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Uber Taksi Hizmeti Hakkında Herşey..

Bir önceki yazımız olan Youtube 10 Bin Moderatör Aldı başlıklı makalemizde Youtube 10 Bin Moderatör, Youtube 400 saatlik içerik ve Youtube Aylık 300 Milyon Kullanıcı hakkında bilgiler verilmektedir.