Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

tarafından
57
Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Az Yakıtla Çok Yol Nasıl Gidilir?

Neden Yakıt Tasarrufu Yapmalıyım?

Benzin fiyatlarının alıp başını yürüdüğü şu günlerde araç sahipleri için yakıt tasarrufu yapmak hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Aracınızın markası ya da modeli ne olursa olsun yakıt tasarrufu yapmak için her araç sahibinin bilmesi gereken çeşitli püf noktaları var.

Yakıt tasarrufu yapmak için birinci ve en önemli olan nokta gerçekten aracınızı kullanıp kullanmamanızın gerekliliğidir. Eğer gideceğiniz yer yürüme mesafesindeyse kesinlikle araç kullanmadan gidiniz. Biraz yürümek sağlığınız açısından da önemlidir. Eğer araç kullanmak zorundaysanız o zaman da yakıt tasarrufu yapmak için biraz daha dikkatli kullanmalısınız. Trafikte sürücülerin en çok yaptıkları hata kırmızı ışıkta dururken kontak kapatmaktır. Bu yakıt tasarrufu sağlamayacağı gibi daha çok yakıt tüketimine yol açar.

Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Arabalarda Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?

Bununla birlikte gereksiz şekilde gaza basmaktan da sakının. Özellikle yokuş aşağı giderken ya da ileride yanan kırmızı ışığı gördüğünüzde gaza basmayı bırakın ve aracınızın o anki hızıyla ilerlemesine izin verin. Yakıt tasarrufu yapmak için dikkat edilecek önemli bir nokta da aracınızı park ederken çok fazla mükemmeliyetçi olmamak. Gereksiz manevralar gereksiz yakıt tüketimine yol açacaktır.

Bir önceki yazımız olan Piramitlerin Sırrı Çözüldü başlıklı makalemizde Mısır Piramitleri, Piramit çeşitleri ve piramit denince akla gelenler hakkında bilgiler verilmektedir.