Allah’ın 99 İsmi Şerifi..Esma-ul Hüsna’nın Faziletleri

tarafından
190
Allah’ın 99 İsmi Şerifi..Esma-ul Hüsna’nın Faziletleri

Allah’u Teâlâ’nın sıfatları ve sayısı anca kendi zat-ı âlâsında malum olan bir çok ismi mevcut. Esma-ul Hüsna ‘da ise 99 ismi Şerifi mevcut. Her bir ismi kendi vahdaniyetinin varlığının sirayeti ile ilgilidir. Örneğin, YA ŞAFİİ ismi şerifi şifa veren ismidir . Ya Şafi C.C ismi şerifi ile hastaya dua edilir ise BİİZNİLLAH şifaya kavuşur.

Allah’u Zül Celâl’i Vel İkram “bağışlayıcı, affedicidir. İkram edici ikram edenlerin en hayırlısıdir” Bu ismi Şerifi ile de bize lutufta ikramda bulunmasını dileriz ve dualarımıza bu mübarek isimleri vesile eder kabule şayan olmasını dileriz. Böylece her biri kendi içinde binbir fazilet ile zuhur eden isimler hürmetine niyazda bulunuruz.. ESMA-ÜL HÜSNA isimleri ezberlemek ise tüm manaları ile ezberlemek ve kalben zikr etmek cennet ile mujdelenir ki Rabbim cümlemizi layık kılsın.

Okuma adetleri ve günleri ebced hesabı ile hesaplanan isimleri adedince ve gününde okumak ile bir çok mucizeye mashar oluruz. Ayrıca bizlerin isimlerini ebced hesabı ile hesapladıgımızda ismimize denk düşen Esma’yı yine gününde ve adedince okumak hem ruhaniyemize hem dünyevi uğraşlarımıza sayısız katkılar saglayacaktır.
Örneğin, Elif isminin ebced değerini bulursak Elif ismi, Elif, lam ve fe harflerinden oluşur.
Elif 1, lam 30, fe 80 olarak degerlidir ebced hesabında 80+30+1=111
Esma’ul Hüsna içinde okuma adedi 111 yada bu sayıya en yakın olan isim, ismimizin esması oluyor. Yani Elif isminin esması okuma adedi 110 olan EL ALİYY ‘dir. Elif isimli insanlar her gün 110 defa EL ALİYY C.C İsmi şerifini okurlar ise hem o ismin fazileti ile nurlanır hem de büyük faydalar görürler.

Bir önceki yazımız olan 2018 Üç Aylar Ne Zaman ? Üç Aylarda Yapılan İbadetler Neler? başlıklı makalemizde 3 aylar, 3 aylar başlama tarihi ve Üç aylar hakkında bilgiler verilmektedir.