Alex Ferguson Hastaneye Kaldırıldı

tarafından
91
Alex Ferguson Hastaneye Kaldırıldı

Alex Ferguson Hastaneye Kaldırıldı

Alex Ferguson Beyin Kanaması Geçirdi

Efsane Teknik Adam Üzdü

Alex Ferguson denilince akla hemen unutulmaz sakız çiğnemesi gelmekte. Hatta çoğu zaman maç sırasında kameralar Ferguson’u çektiğinde onun sakız çiğnemesine odaklanan insanlar kısa süreli bir hipnoza uğruyorlardı. İşte tam 26 yıl boyunca İngiliz Manchester United takımı çalıştıran Ferguson apar topar hastaneye kaldırıldı.

76 yaşındaki Ferguson’un durumu oldukça ciddi çünkü beyin kanaması geçirdiği ve bu yüzden de ameliyat edildiği söyleniyor. 1986-2013 yılları arasında Manchester United takımını çalıştıran efsane teknik direktör bu tarihler arasında takımını başarıdan başarıya koşturdu. Bununla birlikte aralarında Beckham, Gigs, Christiano Ronaldo gibi pek çok futbolcuyu da keşfeden Alex Ferguson teknik direktörlük kariyerine ise kendi ülkesinin takımı olan Glasgow Rangers’da başlamıştı.

Manchester United’ın resmi Twitter hesabından atılan tweette ise efsane teknik adamın bugün itibariyle beyin kanaması geçirdiği ve apar topar ameliyat edildiği, durumunun iyi olduğu ve bir süre daha yoğun bakımda kalacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca ailesinin de özel hayatlarına saygı gösterilmesini rica ettikleri de not olarak düşüldü.

Alex Ferguson 2013 yılında Manchester United takımında ayrıldıktan sonra takım çalıştırmıyor ve seyrek de olsa bazı maçlarda yorumculuk yapıyordu. Umarım kendisi kısa sürede iyileşir.

 

Bir önceki yazımız olan Formula 1 Ne Kadar Güvenli? başlıklı makalemizde f1 özet, f1 türkiye 2018 ve Formula 1 halo nedir hakkında bilgiler verilmektedir.